Forum Polfoto 2005

Sobota, 20.04.2024
Login |  Napisz do nas Strona główna  |  Festiwal Polfoto 2005  |  Historia Polfoto  |  Archiwum  |  Kontakt
Polfoto 2004
Forum 2005
Seminaria
Eurofoto
Email

SEMINARIA

ściągnij wersję MS WORD

19.04. - WTOREK

FINANSOWANIE ZAKUPÓW INWESTYCYJNYCH POPRZEZ LEASING - FUNDUSZE STRUKTURALNE
Magdalena Włodarska, Pekao S.A.

FINANSOWANIE PRZEDSIĘWZIĘĆ INWESTYCYJNYCH KREDYTEM UNIA - FUNDUSZE STRUKTURALNE
Mariola Tomczak, Pekao S.A.

ZMODYFIKOWANE TECHNOLOGIE NAŚWIETLANIA PODŁOŻY FOTOGRAFICZNYCH OPRACOWANE I WDROŻONE PRZEZ FIRMĘ DURST PHOTOTECHNIK AG, Z APLIKACJAMI STANDARDU ICC
Robert Karski, Digital Dominik
Od 1994 roku firma Durst Phototechnik AG oferuje wielkoformatowe naświetlarki fotograficzne. Najpierw pojawiły się urządzenia pracujące w oparciu o wyrafinowane techniki modulacji 3 wiązek RGB światła laserowego - naświetlarki Durst Lambda - maszyny akceptujące podłoża do szerokości 127cm, następnie te pracujące z wykorzystaniem światła zmodulowanego, pochodzącego z diod LED, tj. Durst Epsilon, a w tym roku - lab Durst Theta 76 - maszyny na podłoża o szerokości do 76 cm. Firma Durst nieustannie śledzi zmiany zachodzące na rynku fotograficznym i poligraficznym i w ślad za nimi modyfikuje swe technologie, głównie metodami softwarowymi. Maszyny uzyskują nowe własności, m.in. kompatybilność ze standardem ICC. Lab fotograficzny na papier o szerokości większej niż 30 cm z tym standardem to - jak dotąd - niezbyt często spotykana oferta.

JAK PRZECIWDZIAŁAĆ PROBLEMOM W OBRÓBCE NEGATYWOWEJ WYNIKAJĄCYM Z MALEJĄCEJ ILOŚCI FILMÓW
Marek Kucia, Tetenal Polska
W trakcie seminarium zostaną omówione najczęściej występujące problemy oraz skutki dla wywoływanych materiałów negatywowych w sytuacji malejącej ich ilości w labaratoriach fotograficznych. Najważniejszą jednak korzyścią wynikająca z udziału w seminarium będzie poznanie sposobów jakimi możemy im przeciwdziałać.

BŁYSKOWE ŹRÓDŁA ŚWIATŁA W PLENERZE
Włodzimierz Mildner, Milso
Prelegent poruszy następujące zagadnienia:

  1. zastosowanie modyfikatorów światła w reporterskich lampach błyskowych
  2. wykorzystanie modyfikatorów światła
  3. praca z generatorem przenośnym
  4. specjalne efekty przy zastosowaniu źródła światła Ring Flash.

CIŚNIENIOWE PRASY TERMICZNE I LAMINATORY ROLOWE - PRZENOSZENIE NA PŁÓTNO, USZLACHETNIANIE ZDJĘĆ, WYDRUKÓW I PLAKATÓW WZBOGACENIEM OFERTY STUDIA FOTOGRAFICZNEGO
Ewa Jania, Graph-Expert Sp. z o.o.


20.04. - ŚRODA

KREATYWNE ZASTOSOWANIE KAMER OTWORKOWYCH
Ryszard Karczmarski, Milso
Prelegent przedstawi możliwości zastosowania kamer otworkowych Robert Rigby i 0 Image. Ponadto w programie pokaz aparatów i zdjęć oraz miniwarsztaty.

III WYPRAWA FOTOGRAFICZNA ISLANDIA 2004
pokaz slajdów, Włodzimierz Płaneta, Paweł Kosicki, Dworek Białoprądnicki, Kraków
Od 30 do 40 barwnych powiększeń w formacie 30x40cm na kartonach 100x70cm w orientacji pionowej i pokaz slajdów prezentowanych w podwójnych zestawach, projekcja na dwóch równoległych ekranach transparentnych - prezentacja z muzyką.

WENECJA w KRAKOWIE
Włodzimierz Płaneta, Paweł Kosicki, Joanna Kulis, Dworek Białoprądnicki, Kraków
30 do 40 barwnych powiększeń w formacie 30x40cm na kartonach 100x70 w zestawach zdjęcia panoramiczne wykonane aparatem panoramicznym Horizon i pokaz slajdów prezentowanych w podwójnych zestawach, projekcja na dwóch równoległych ekranach transparentnych. W zestawie slajdów bardzo atrakcyjne fotografie z tegorocznego finału karnawału w Wenecji - prezentacja z muzyką.

MOŻLIWOŚCI FINANSOWANIA MAŁYCH I ŚREDNICH FIRM
Arkadiusz Bednarek ,Tomasz Frontczak, BRE Bank

  1. obsługa Małych i Średnich Przedsiębiorstw,
  2. oferta BRE Bank SA dot. finansowania inwestycji z dofinansowanej ze środków UE,
  3. leasing jako forma finansowania


21.04. - CZWARTEK

STAN OBECNY ORAZ PRZYSZŁOŚĆ FOTOGRAFII?
Piotr Nowak, Zakład Fototechniki Politechniki Wrocławskiej
W obecnej dobie szybkich przemian w technologii obrazowania fotograficznego, trudno jest snuć jakiekolwiek przypuszczenia znacznie wybiegające w przyszłość, zwłaszcza, że szerokie rozpowszechnienie się technik cyfrowych wcale nie spowodowało istotniej obniżki cen fotografii cyfrowej w stosunku do fotografii tradycyjnej. Wydaje się więc, że w dalszym ciągu dominuje natychmiastowość fotografii cyfrowej nad niskimi kosztami fotografii tradycyjnej. Jaka jest więc najbliższa przyszłość fotografii? Próba odpowiedzi na to pytanie przedstawiona będzie na seminarium.

FOTOGRAFIA CYFROWA W POLSKIM INTERNECIE - STAN OBECNY
Michał Stachyra, Biuro Obsługi Firm Handlowych BOFHnet
Celem prelekcji jest przedstawienie dynamicznie rozwijającego się rynku fotografii cyfrowej w internecie. Omówione zostaną najpopularniejsze usługi i rozwiązania, zaprezentowane branżowe ciekawostki. Firma BOFHnet jest odpowiedzialna za stworzenie dwudziestu-kilku serwisów internetowych w tej branży, w tym portalu Superfoto.pl.

FOTOGRAFIA W REKLAMIE (Rola i funkcje fotografii w procesie oddziaływania reklamy prasowej)
Sławomir Wojtkowski, Warszawska Szkoła Reklamy

  1. struktura/budowa reklamy prasowej (elementy składowe reklamy prasowej)
  2. miejsce części ilustracyjnej/fotografii w strukturze reklamy prasowej
  3. efekty perswazyjne reklamy możliwe do osiąganięcia dzięki fotografii
  4. rodzaje/typy prasowych fotografii reklamowych
  5. fotografie, które "zarabiają same na siebie" (D. Ogilvy)
  6. efektowność a efektywność reklamy
  7. idealna fotografia reklamowa - czy istnieje? (analiza wybitnych i nagradzanych w konkursach zdjęć reklamowych)

FOTOGRAFIA I FILM. ESTETYKA I SIŁA PERSWAZJI
Andrzej Mańka, Warszawska Szkoła Reklamy
Wystąpienie omawiać będzie głównie różnice i podobieństwa obu mediów, ich zostosowanie we współczesnej kulturze masowej i popularnej, w tym w reklamie. Wskazane zostaną także historyczne związki filmu i fotografii oraz przykłady ich współczesnej symbiozy. Ponadto zostanie podjęta próba analizy środków perswazji filmu i fotografii.

TECHNOLOGIE DRUKU ATRAMENTOWEGO EPSON W POLIGRAFII I FOTOGRAFII
Kuciński, Epson
Prelegent przedstawi istotne zalety druku atramentowego na płaszczyźnie zastosowań poligraficznych i fotograficznych.


22.04. - PIĄTEK

KONTROLA I REGULACJA PROCESÓW CHEMICZNYCH W PRINTERPROCESORACH CYFROWYCH
Piotr Nowak, Zakład Fototechniki Politechniki Wrocławskiej
Zastosowanie cyfrowych technik sporządzania odbitek fotograficznych, stawia zagadnienia monitoringu procesowego w nowym świetle zadań kontrolnych, potrzeb jakościowych oraz wymagań technicznych, w stosunku do metod kontroli i regulacji stosowanych w tradycyjnych procesach kopiowania. Zagadnienia te będą pokrótce omówione na przykładzie systemów diagnostycznych stosowanych przez czołowych producentów materiałów światłoczułych.

ZOSTAŃ REŻYSEREM NOWEJ JAKOŚCI HDV. ZBUDUJ WŁASNE KOMPLETNE STUDIO DO PRODUKCJI HDV - FORMAT HDV , SPECYFIKACJA 1080I , 720P , MONTAŻ HDV
Adrian Siepka, BEiKS

ŁATWE FOTOGRAFOWAMIE PRODUKTÓW DO KATALOGÓW i DO INTERNETU
Witold Cichocki, Foto 7

PRZEZ OTWÓR
Jacek Lalak, wykładowca Prywatnego Policealnego Studium Fotograficznego PHO-BOS we Wrocławiu i Wyższego Studium Fotografii afa we Wrocławiu, członek ZPAF
Tematem wykładu jest, ostatnimi czasy szeroko propagowana, fotografia otworkowa. Wielu artystów fotografów, amatorów, stara się wykonywać zdjęcia camerą obscurą. Powstało wiele opracowań, publikacji książkowych opisujących zagadnienia techniczne i artystyczne tego typu fotografii. Autor prelekcji od wielu lat wykorzystuje własne konstrukcje kamer do zdjęć, stwarza własną magiczną rzeczywistość. Zaprezentuje prace znanych artystów, własne, oraz niektóre kamery otworkowe. Przedstawi również swoje próby wykonywania zdjęć aparatem cyfrowym potraktowanym jako camera obscura.

MONIDŁO - MARZENIA SPEŁNIONE
Ewa Martyniszyn - wykładowca Prywatnego Policealnego Studium Fotograficznego PHO-BOS we Wrocławiu i Wyższego Studium Fotografii afa we Wrocławiu
Monidła to kolorowane czarno-białe fotografie ślubne, rodzinne, portretowe, niegdyś bardzo popularne w polskich domach. Wykład ten opieram na samodzielnych poszukiwniach w tym zakresie, zawartych również w teoretycznej pracy magisterskiej, napisanej pod pieczą poznańskiej ASP. Jest to praca badawcza, która znalazła swój oddźwięk w mojej twórczości. Efektem tego powstały Monidła współczesnych małżeństw, które oprawiłam w stare ramy i zastosowałam dawną technikę. Różnice w zachowaniu, ubiorze, fryzurach będzie można obejrzeć na wykonanych przeze mnie malowanych fotografiach. Wykład będzie także bogaty w ilustracje monideł wykonanych w przeszłości przez fotografów i "efekcistów".


Copyright 1999-2005 Ilmar Szczecin, Webdesign: NetShock.pl