Festiwal Polfoto 2005

Środa, 19.06.2024
Login |  Napisz do nas Strona główna  |  Festiwal Polfoto 2005  |  Historia Polfoto  |  Archiwum  |  Kontakt
Polfoto 2005
Polfoto 2005
Lokalizacja
Strona TEU
Email

Międzynarodowy Festiwal Fotografii

POLFOTO

Rynek nocą
fot. Stanisław Klimek

MIASTO

Wrocław, stolica Dolnego Śląska, jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce liczącym około 650 tys. mieszkańców. Położony u podnóża Sudetów, nad rzeką Odrą , poprzecinany jej licznymi dopływami i kanałami, jest wyjątkowym miastem 12 wysp i 112 mostów. Należy do największych w kraju ośrodków uniwersyteckich. Życie umysłowe skupia się wokół wyższych uczelni z uniwersytetem i politechniką na czele. Politechnika kształci m.in. na swoim największym Wydziale Elektronicznym ponad 4000 studentów pod kierunkiem ok. 300 nauczycieli oraz ok. 500 studentów na najmłodszym Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki .Wszystkie 20 uczelni lub filii kształcą ponad 123 tysiące studentów. Miasto jest liczącym się ośrodkiem kulturalnym (liczne muzea, teatry, biblioteki, kina) a także wystawienniczym i targowym. Jest w nim zlokalizowanych 36 hoteli o zróżnicowanym standardzie i cenach.

Pięknie odrestaurowany dwudzielny rynek usytuowany w centrum miasta oferuje możliwość spędzenia wolnego czasu w licznych kawiarniach i restauracjach specjalizujących się w potrawach pochodzących z kuchni całego świata.

Relatywnie niska stopa bezrobocia wynika z wielości zarejestrowanych podmiotów gospodarczych, których jest tu ponad 94 tysiące.

We Wrocławiu mają swoje siedziby konsulaty 11 państw ( w tym niemiecki, austriacki, francuski, holenderski, szwedzki, brytyjski, czeski i duński) oraz wiele instytucji wspierających przedsiębiorczość (izby handlowe i przemysłowe, stowarzyszenia).

Rynek - widok z wieży kościoła św. Elżbiety
fot. Stanisław Klimek

REGION

W promieniu 150 km od Wrocławia po stronie Polski mieszka ponad 5 mln osób i dodatkowo ok. 4 mln w Niemczech i Czechach.

Nieopodal Wrocławia będącego głównym miastem regionu krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne biegnące ze wschodu na zachód i z północy na południe.

Główną drogą regionu jest autostrada A-4, biegnąca od Drezna przez Berlin, Wrocław, Opole i Katowice na wschód. Miasto jest ważnym węzłem kolejowym - oferuje bezpośrednie połączenia ze wszystkimi stolicami europejskimi oraz wszystkimi większymi miastami Europy. W odległości ok. 6 km od centrum miasta usytuowany jest nowoczesny Międzynarodowy Port Lotniczy oferujący regularne połączenia z Warszawą, Frankfurtem, Monachium, Wiedniem, Kopenhagą oraz usługi cargo.

HALA LUDOWA

Najsłynniejsze dzieło wrocławskiego modernizmu. Prace budowlane hali, projektu Maxa Berga, zakończone zostały w grudniu, by w maju 1913 mogło nastąpić uroczyste otwarcie w niej Wystawy Historycznej.

Zabytkowa przestrzeń Hali Ludowej odpowiada współczesnym wymogom hal widowiskowo-sportowych. Jej wnętrze przystosowane jest do organizowania zarówno targów, wystaw i pokazów jak i widowisk estradowych i koncertów. Łączna powierzchnia wystawowa HL wynosi ok. 7 000 m2 . W hali są ponadto 3 sale konferencyjne po ok. 100m2.

Cała powierzchnia Hali wyposażona jest w systemowe gniazda targowe wodno - kanalizacyjne i energetyczno- telefoniczne umożliwiające pełną obsługę każdego stoiska.

Hala
fot. Stanisław Klimek
Hala
fot. Piotr Nowak
Hala
fot. Stanisław Klimek
Hala Ludowa
fot. Piotr Nowak


Copyright 1999-2005 Ilmar Szczecin, Webdesign: NetShock.pl